parafiakotun@gmail.com  (25) 641 43 80 (w sprawach pilnych) 504 162 715

Spowiedź Św.

przez cały tydzień:
15 min przed Mszą Św.

w I piątek miesiąca marca 2024 r.

Poniedziałek – Piątek
8.30 - 9.00 lub 18:40 - 19:15

W niedziele spraw kancelaryjnych nie rozpatrujemy

Planowane inwestycje i prace gospodarcze w parafii :

1. Do największych inwestycji, z którymi musimy zmierzyć się jako wspólnota jest budowa nowego domu parafialnego, w którym zamieszkają księża pracujący w parafii. Stan mieszkań w których przez wiele lat mieszkali wikariusze naszej parafii i przyległych  budynków gospodarczych był bardzo zły, tym samym wywołujący kontrowersje opinii publicznej a nawet w  mediach.  Dlatego wspólną decyzją Rady parafialnej i Księdza Biskupa Ordynariusza zdecydowano o rozebraniu tych budynków i wybudowaniu nowych, w którym zamieszkają obaj księża posługujący w parafii. Dodatkowym argumentem jest też fakt że obecna plebania, w której mieszkają  księża jest budynkiem z okresu między wojennego, o bardzo mocno zawilgoconych i zgrzybiałych murach co wymaga bardzo kosztownych  remontu i przebudowy, którego koszty zbliżone są do budowy nowego, a nie gwarantuje trwałego efektu. Z tej racji zostały podjęte już działania przygotowujące do budowy nowego domu parafialnego i są w fazie projektowania tak by najpóźniej w roku jubileuszu  stulecia powstania naszej parafii tj. 2022 rozpocząć budowę.

Inwestycje zakończone lub w trakcie realzacji

1. Wymiana głównych drzwi wejściowych do kościoła i odmalowanie kruchty kościoła, dodatkowe oświetlenie zapalające się
  2. Zakup „szorowarki” do profesjonalnej pielęgnacji posadzki w kościele
  3. Zakup profesjonalnej samobieżnej kosiarki do pielegnacji terenów zielonych wokół kościoła i plebanii
  4. Zakup nowego katafalku z opcją do ustawiania urn
  5. Wymiana  tablicy sterowania i zabezpieczeń elektrycznych w kościele, przeniesnieie licznika do pomiaru energii na zewntątrz kościoła
  6. Zakup i montaż tablic informacjych placu przy kościele.
  7. Wygładzenie ścian i pomalowanie  zakrystii, monaż nowego grzejnika
  8. Modernizacja mebli w zakrystii i meblościanki
  9. Modernizacja nagłośnienia (wymina głośników, wzmacniacza, cześci mikrofonów, montaż szafy RACK)
  10. Zakup kompletu nowych obrusów na okres Adwentu
  11. Wymina starych pieców elektycznych na nowoczesne i ekonomiczne grzejniki szybko nagrzewające.
  12. Kolejną ważną inwestycją, która powstała  na placu po byłym wikariacie jest nowy parking dla samochodów osobowych. Jest to wspólny projekt Parafii i Gminy Kotuń, tak by w dni powszednie z parkingu mogli korzystać interesanci urzędu a niedziele i święta uczestnicy nabożeństw.
  13. Budowa podjazdu dla wózków dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych do drzwi kościoła. Koszt 10 000 zł.
  14. Wymiana oświętlenia na chórze i malowanie ścian i sufitu.
  15.  Docieplenie stropu kościoła  przez wykonanie izolacji wełną skalną Rockwool Granrock Premium (granulat) koszt 33 000 zł.
  16. Poprawienie wentylacji w kościele,  koszt 3700 zł
eKai
System do zarządzania cmentarzami parafialnymi
Aplikacja Drogowskaz